• آخرین مطالب
 • گزارش
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در ...

  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود
  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط ...

  سهام آسیایی اندکی رشد کرد
  سهام آسیایی اندکی رشد کرد

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در حالی که با حال‌وهوای محتاط بازارها، سرمایه‌گذاران منتظر هستند اقتصادهای ...

  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی
  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی

  همایون دارابی کارشناس اقتصادی، در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است که ...

  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران
  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا، در این اطلاعیه آمده است؛ مطابق با بند ۱۸ مشخصات ...

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها
  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ...

  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد
  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد

  او تاکید کرد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت ...

 • موضوع : نفت و انرژی تاریخ : ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ شماره خبر : 200

  خبر زنگنه از اجرايي شدن ماده 10 در نفت

  خبر زنگنه از اجرايي شدن ماده ۱۰ در نفت

  زنگنه: «ماده ۱۰» در کل صنعت نفت اجرایی شده است/حقوق کارکنان عملیاتی صنعت نفت آزاد شد؛ صنعت ما:وزیر نفت با رد شایعات عدم اجرای ماده ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، اعلام کرد: این ماده قانونی از بیش از یکسال گذشته تاکنون در وزارت نفت و شرکت‌های تابع اجرایی شده است.  به گزارش صنعت […]

  زنگنه: «ماده ۱۰» در کل صنعت نفت اجرایی شده است/حقوق کارکنان عملیاتی صنعت نفت آزاد شد؛

  صنعت ما:وزیر نفت با رد شایعات عدم اجرای ماده ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، اعلام کرد: این ماده قانونی از بیش از یکسال گذشته تاکنون در وزارت نفت و شرکت‌های تابع اجرایی شده است.
   
   
  به گزارش صنعت ما بیژن زنگنه وزیر نفت در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، گفت: این ماده قانونی از بیش از یکسال گذشته تاکنون در وزارت نفت و شرکت‌های تابع اجرایی شده است.
   
  این عضو کابینه دولت همچنین عدم اجرای ماده ۱۰ را رد کرد و اظهار داشت: بخشنامه اجرای آن را از بیش از یک سال قبل ابلاغ کرده ام.
   
  محسن دلاویز مشاور اجتماعی و منابع انسانی وزیر نفت هم در گفتگو با خبرنگار انرژی نیوز درباره اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، گفت: ابتدا لازم است تاکید کنم که ماده ۱۰ که ظرفیت بزرگ و مناسبی برای همکاران بوده و فقط با شجاعت و تدبیر وزیر نفت محقق و اجرایی شده است.
   
  این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید با توجه به شرایط حاکم بر فضای جامعه و نفت در زمان مناسب استفاده حداکثری از ظرفیت های ماده ۱۰ را در دستور کار قرار داد، تصریح کرد: عجله در بهره مندی از آن ممکن است کل این ظرفیت را به مخاطره بیاندازد. البته حداقل های تکلیفی ماده ۱۰ اجرایی شده است و به مرور سایر ظرفیت های این ماده اجرایی خواهد شد.
   
   بر اساس ماده ١٠ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، نظام‌های اداری و استخدامی و پرداخت حقوق و مزایای آن دسته از کارکنان شرکت‌های تابعه وزارت نفت که در واحدهای عملیاتی و تخصصی شاغل هستند، با رویکرد تقویت رقابت‌پذیری و شتاب بخشیدن به بهره‌ برداری از میدان‌های مشترک و حفظ نیروی انسانی متخصص تابع آیین ‌نامه خاصی است که بدون الزام به رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت سایر قوانین و مقررات مربوطه و با پیشنهاد وزارت نفت و تأیید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه ‌انسانی رئیس ‌جمهوری تهیه و در آذر ماه ۹۳ ابلاغ شد.
   
  به این ترتیب آیین نامه نظامهای اداری و استخدامی کارکنان صنعت نفت با استناد به ماده ۱۰ قانون وظائف و اختیارات وزارت نفت به تصویب رئیس جمهوری رسید که مجموعه مقررات اداری و استخدامی صنعت نفت در این امر لحاظ می شود.
   
   در اجرای ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت مصوب ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ مجلس، این آیین نامه به منظور جذب و نگهداشت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز در همه عملیات بالادستی نفت با هدف تقویت رقابت پذیری و سرعت بخشیدن به توسعه، تولید و بهره برداری از میدان‌های نفتی و گازی کشور به ویژه میادین مشترک تدوین شد.
   
  بر این اساس، تامین نیروی انسانی در صنعت نفت، باید از طریق ارتقا و انتقال کارمندان واجد شرائط و یا در صورت لزوم، جذب، استخدام و به کار گیری نیروی انسانی جدید انجام  پذیرد.
   
  بر پایه این مصوبه استخدام در صنعت نفت برای مشاغل پشتیبانی عمومی با رعایت مفاد ماده ۹ و بند یک ماده ۱۰ این آیین نامه به صورت پیمانی و برای دوره زمانی معین انجام می شود.

     

  یک پاسخ بگزارید


  © کليه حقوق این سایت برای nanoida محفوظ می باشد