• آخرین مطالب
 • گزارش
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در ...

  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود
  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط ...

  سهام آسیایی اندکی رشد کرد
  سهام آسیایی اندکی رشد کرد

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در حالی که با حال‌وهوای محتاط بازارها، سرمایه‌گذاران منتظر هستند اقتصادهای ...

  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی
  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی

  همایون دارابی کارشناس اقتصادی، در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است که ...

  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران
  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا، در این اطلاعیه آمده است؛ مطابق با بند ۱۸ مشخصات ...

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها
  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ...

  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد
  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد

  او تاکید کرد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت ...

 • موضوع : بازار سرمایه تاریخ : ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ شماره خبر : 156

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ۲۹۶ هزار و ۷۳۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۲۲۵ واحد افزایش تا رقم ۸۲ هزار و ۱۱۳ واحدی بالا رفت.شاخص آزاد شناور نیز بعد از ۲۵۷۰ واحد افزایش به عدد […]

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ۲۹۶ هزار و ۷۳۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۲۲۵ واحد افزایش تا رقم ۸۲ هزار و ۱۱۳ واحدی بالا رفت.
  شاخص آزاد شناور نیز بعد از ۲۵۷۰ واحد افزایش به عدد ۳۳۷ هزار و ۹۴۹ واحدی رسید و شاخص بازار اول و دوم هر کدام ۹۴۲ و ۷۰۵۲  واحد رشد کردند.
  پالایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تبریز هر کدام به ترتیب ۳۱۱، ۱۹۴ و ۱۶۴ واحد شاخص‌های بازار را به سمت بالا هدایت کردند و در طرف مقابل گروه مپنا، فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران هر کدام به ترتیب ۱۹۴، ۱۸۸ و ۱۷۰ واحد روی شاخص‌های بازار تأثیر کاهنده داشتند.
  امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات ۷۱۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۹۳ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و بدین ترتیب بیشترین ارزش معاملات از آن این گروه شد.
  برخی از سهم‌ها در این گروه با صف خرید روبرو بودند و اکثرا با رشد قیمت روبرو شدند.
  در گروه محصولات شیمیایی ۱۴۵ میلیون سهم به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان مورد دادوستد واقع شد. بیشتر سهم‌ها در این گروه کمتر از دو درصد نوسان قیمت را تجربه کرد.
  فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای یک دست با رشد قیمت مواجه شدند و جزو تأثیرگذاران روی شاخص‌های بازار بودند. در این گروه ۶۰ میلیون سهم به ارزش حدود ۶۸ میلیارد تومان دادوستد شد.
  در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۲۳۶ و تعداد نمادهای منفی به ۱۱۶ رسید، اما در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت به ۱۱۵ و تعداد نمادهای منفی به ۸۴ رسید.
  ارزش کل معاملات بورس تهران رقم ۱۸۴۷ میلیارد تومان را تجربه کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۴۷۲ هزار و ۵۷۹ رسید.
  آیفکس نیز با ۷.۹۵ واحد رشد مواجه شد و به این ترتیب به رقم ۳۸۴۰  دست یافت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۰۴ میلیارد تومان دست یافت و حجم معاملات از  رقم ۱.۲ میلیارد سهم اوراق مالی گذشت. تعداد معاملات این بازار نیز به عدد ۱۷۶ هزار و ۹۷۷ رسید.

     

  یک پاسخ بگزارید


  © کليه حقوق این سایت برای nanoida محفوظ می باشد