• آخرین مطالب
 • گزارش
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در ...

  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود
  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط ...

  سهام آسیایی اندکی رشد کرد
  سهام آسیایی اندکی رشد کرد

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در حالی که با حال‌وهوای محتاط بازارها، سرمایه‌گذاران منتظر هستند اقتصادهای ...

  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی
  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی

  همایون دارابی کارشناس اقتصادی، در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است که ...

  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران
  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا، در این اطلاعیه آمده است؛ مطابق با بند ۱۸ مشخصات ...

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها
  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ...

  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد
  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد

  او تاکید کرد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت ...

 • موضوع : اخبار مهاجرت, کانادا تاریخ : ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ شماره خبر : 61

  قربانیان خشونت خانوادگی؛ واجد شرایط ویزای اقامت موقت کانادا

  قربانیان خشونت خانوادگی؛ واجد شرایط ویزای اقامت موقت کانادا اگر به تازگی وارد کانادا شده‌اید و خشونت خانوادگی را تجربه کرده‌اید می‌توانید درخواست ویزای اقامت موقت (بدون هزینه‌ی پرداخت برای ویزا) را به کانادا ارائه کنید؛ این ویزای اقامت موقت، وضعیت مهاجرت قانونی برای شما به همراه خواهد داشت چرا که طبیعتا به احتمال زیاد […]

  قربانیان خشونت خانوادگی؛ واجد شرایط ویزای اقامت موقت کانادا

  اگر به تازگی وارد کانادا شده‌اید و خشونت خانوادگی را تجربه کرده‌اید می‌توانید درخواست ویزای اقامت موقت (بدون هزینه‌ی پرداخت برای ویزا) را به کانادا ارائه کنید؛ این ویزای اقامت موقت، وضعیت مهاجرت قانونی برای شما به همراه خواهد داشت چرا که طبیعتا به احتمال زیاد در حال حاضر از وضعیت مهاجران برخوردار نیستید و موقتی به کانادا آمده‌اید.

   

  از تاریخ ۲۶ ژوئن قوانین جدیدی برای خارجی‌های داخل کانادا که وضعیت مهاجرتی مشخصی ندارند و تجربه‌ی خشونت خانوادگی را دارند وضع و اجرایی شده است. با دریافت این ویزا، افراد مبتلا به خشونت خانوادگی و فرزندانشان تا شش ماه می‌توانند در کانادا اقامت داشته باشند.

   

  این قوانین در مورد افرادی که قرار است اقامت دائم خود را دریافت کنند و وضعیت مهاجرتی‌شان به همسر خشن و سواستفاده‌گرشان وابسته است صدق خواهد کرد. آن‌گونه که اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در ماه ژوئن اعلام کرد،  تازه واردانی که مورد خشونت خانوادگی قرار گرفته‌اند می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای درخواست ویزای اقامت موقت ارائه کنند. این ویزا، به این دسته از مهاجرین این امکان را می‌دهد که وضعیت اسکان و اقامت خود را حفظ کنند و ویزای کار و بیمه‌ی درمانی دریافت کنند. علاوه بر همه این‌ها، اداره‌ی مهاجرت، شهروندی و پناهدگی، درخواست اقامت دائم افرادی که در معرض خشونت خانوادگی قرار دارند را بنا به علل بشردوستانه و عاطفی تسریع می‌بخشد.

   

  شرایط دریافت این ویزا به این صورت است:

  اداره‌ی مهاجرت کانادا گفته است که برای صدور این ویزا شرایط زیر را در نظر می‌گیرد:

   

  آیا فرد خارجی مورد نظر حضور فیزیکی در کانادا دارد و در این کشور از ناحیه همسر و شریک زندگی‌اش مورد خشونت قرار می‌گیرد یا خیر؟ این خشونت اعم از فیزیکی، جنسی، روانی، مالی و مسامحه و اهمال در فراهم کردن خوراک، پوشاک، مسکن، درمان و … می‌باشد.

  آیا فرد خارجی مورد نظر، خواهان اقامت دائمی است که دریافت آن منوط به ماندن در رابطه با همسری خشن و سواستفاده گر است و در عین حال، ماندن در این رابطه برای تداوم وضعیت اقامتی فرد مورد نظر در کانادا حایز اهمیت است یا خیر؟

  برای نمونه می‌توان به افرادی اشاره کرد که از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی داخل کانادا حضور دارند اما همسر خود را به خاطر خشونت ترک کرده‌اند و یا از ترس از دست دادن وضعیت مهاجرتی خود هنوز با او در رابطه هستند. گفتنی است این ویزای اقامت موقت به خارجی‌هایی که خارج از کانادا حضور دارند تعلق نمی‌گیرد و حضور فیزیکی در این کشور شرط اصلی است.

   

  چنانچه واجدین شرایط هنوز تحت پوشش بیمه درمانی اعم از خصوصی یا دولتی قرار نداشته باشند، از بیمه درمانی هم برخوردار خواهند شد. همچنین، افرادی که در حال حاضر این ویزای اقامت موقتی را حداقل تا ۱۸۰ روز دیگر هم دارند، می‌توانند درخواست ویزای کار موقت (به صورت رایگان) بدهند.

   

  اداره مهاجرت ، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرده است که با اینکه اکثر متقاضیان از دسته‌ی خانواده – Family Class – اقدام می‌کنند اما موارد خارج از Family Class هم لحاظ خواهند شد.

     

  یک پاسخ بگزارید


  © کليه حقوق این سایت برای nanoida محفوظ می باشد