• آخرین مطالب
 • گزارش
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در ...

  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود
  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط ...

  سهام آسیایی اندکی رشد کرد
  سهام آسیایی اندکی رشد کرد

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در حالی که با حال‌وهوای محتاط بازارها، سرمایه‌گذاران منتظر هستند اقتصادهای ...

  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی
  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی

  همایون دارابی کارشناس اقتصادی، در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است که ...

  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران
  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا، در این اطلاعیه آمده است؛ مطابق با بند ۱۸ مشخصات ...

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها
  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ...

  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد
  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد

  او تاکید کرد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت ...

 • موضوع : اخبار مهاجرت تاریخ : ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ شماره خبر : 43

  مدرک GMAT چیست؟

  آزمون GMAT که مخفف Graduate Management Admission Test می باشد، یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است که امروزه به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای سنجش توانایی های زبان انگلیسی متقاضیان شرکت در دوره های کسب و کار (MBA) شناخته شده است. یکی از تسهیلات تحصیل در رشته MBA از طریقاریکا، عدم نیاز به مدرک GMAT  از […]

  آزمون GMAT که مخفف Graduate Management Admission Test می باشد، یک آزمون استاندارد زبان انگلیسی است که امروزه به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای سنجش توانایی های زبان انگلیسی متقاضیان شرکت در دوره های کسب و کار (MBA) شناخته شده است. یکی از تسهیلات تحصیل در رشته MBA از طریقاریکا، عدم نیاز به مدرک GMAT  از سوی دانشگاه های معتبر آلمانی است که اریکا نماینده آنهاست،  با این حال توضیح کاملی درباره این مدرک و نحوه شرکت در آزمون آن را خدمتتان ارائه می دهیم.

  بیشتر بخوانید : تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان

  بیشتر بخوانید :  تحصیل MBA در آلمان از طریق شرکت اریکا بدون نیاز به مدرک GMAT

  آزمون GMAT در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان بایستی برای شرکت در این آزمون به کشور دیگری سفر نمایند. کشورهای امارات، قطر، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و ترکیه بدلیل نزدیکی به ایران، گزینه های مناسبی برای انتخاب ایرانیان می باشند. جهت ثبت نام در این آزمون می توانید از طریق صفحه ثبت نام، در سایت https://www.mba.com/exams/gmat یک اکانت بسازید، وارد اکانت خود شوید و Profile خود را کامل کنید. در مرحله بعد می توانید محل آزمون، روز آزمون و ساعت آن را انتخاب کنید.

  بیشتر بدانید : تسهیل پرداخت های ارزی ثبت نام انواع آزمون های GRE و GMAT از طریق خدمات پرداخت هزینه های ارزی اریکا

  آزمون GMAT عموما به صورت هوشمند و کامپیوتری برگزار می شود و در این آزمون پاسخ هر سوال از طرف دانشجو در تعیین سوال بعدی تاثیرگذار است. در این آزمون داوطلب نمی تواند سوالی را بی پاسخ رها کند، به سوال بعد یا قبل برود و پاسخ خود را نمی تواند عوض کند. نمره داوطلب به صورت لحظه ای محاسبه می شود و به محض پایان به او اعلام می شود. معیار نمره قبولی در آزمون GMAT یک نمره ثابت نیست بلکه با توجه به ترکیبی بودن آزمون هر موسسه ای یک سطح از نمره را به عنوان معیار قبولی خود مطرح می کند.

  بخش‌های آزمون GMAT

  هم اکنون بخش های آزمون GMAT به ترتیب زیر تشریح می گردند. جدول زیر نیز ساختار کلی این آزمون را نشان داده و تعداد سوالات و زمان هر قسمت را ارائه می دهد:

   

  Score Range Question Types Time Limit / Number of Questions Test Section
  ۰-۶ 
  (in 0.5-point increments)
  Analysis of an Argument ۳۰ minutes
  1 question
  Analytical Writing Assessment
  ۱-۸
  (in 1-point increments)
  Graphics Interpretation, Table Analysis, Multi-source Reasoning, Two-part Analysis ۳۰ minutes
  12 questions
  Integrated Reasoning
  ۶-۵۱
  (in 1-point increments)
  Data Sufficiency, Problem Solving ۶۲ minutes
  31 questions
  Quantitative Reasoning
  ۶-۵۱ 
  (in 1-point increments)
  Reading Comprehension, Critical Reasoning, Sentence Correction ۶۵ minutes
  36 questions
  Verbal Reasoning

  ۱- ارزشیابی نگارش تحلیلی (Analytical Writing Assessment : AWA )

  این قسمت یک بخش نوشتاری ۳۰ دقیقه ای است که به دنبال بررسی مهارت کاربر در یافتن استدلال پنهان در پس یک تحلیل و سپس نقد آن تحلیل است. برای ارزیابی نیز دو نمره ارائه می شود و از میانگین این دو نمره، نمره نهایی کاربر داده می شود. نمره اول توسط برنامه تحلیل نوشتار کامپیوتری داده می شود و نمره دوم نیز توسط یک مصحح ارائه می شود.  نمره این بخش نیز از یک (کمترین) تا شش (بیشترین) به صورت نیم واحدی تغییر می کند. نمره صفر نیز در صورتی داده می شود که داوطلب هیچ چیزی ننوشته باشد!

  ۲- بخش استدلال یکپارچه (Integrated Reasoning)

  این بخش از آزمون نیز ۳۰ دقیقه است. در این بخش توانایی کاربر در بررسی و ارزیابی داده های ارائه شده در چند قالب و از چند منبع را بررسی می کنند. این بخش از ۱۲ سوال در ۴ قسمت مختلف تشکیل شده است، که عبارتند از :

  • تفسیر بصری (Graphic Interpretation)  که  در آن باید سوالات جای خالی بر اساس شکل یا نمودار ارائه شده پر شوند.
  • تحلیل دوقسمتی (Two-Part Analysis) که یک سوال با دو زیرسوال داده شده که باید پاسخ های ممکن از جدولی که گزینه ها را به شکل ستونی نشان می دهد انتخاب شود.
  • تحلیل جدول (Table Analysis) که یک جدول قابل مرتب شدن ارائه می شود که باید تحلیل شود و بر اساس آن به سوالات چندبخشی با پاسخ های صحیح و غلط جواب داده شود.
  •  استدلال چند منبعی (Multi-Source Reasoning) که در این نوع از سوال چند منبع اطلاعاتی در قالب نامه ها و متن های رسمی ارائه می شود و باید بر اساس این اطلاعات به سوالات مربوطه پاسخ داد.

  ۳- مهارت محاسباتی (Quantitative)

  در این بخش سوالاتی ریاضی و محاسباتی ارائه می شود. این سوالات نیازمند مقداری دانش محاسباتی و جبری است. سوالات این بخش در دو دسته حل مسئله و کفایت داده مطرح می شود که در بخش کفایت داده باید پاسخ دهید که آیا اطلاعات داده شده برای حل قطعی و یکتای مسئله کفایت می کند یا خیر.

  ۴- مهارت کلامی (Verbal)

  این بخش باید به سوالات درک مطلب، تحلیل انتقادی و تصحیح جمله جواب داد. سوالات نیز ۵ گزینه ای هستند. طبق اعلام طراحان در این بخش توانایی شما برای تحلیل اطلاعات و استخراج یک نتیجه گیری بررسی می شود.

  نحوه نمره دهی GMAT

  نمره آزمون GMAT از ۲۰۰ تا ۸۰۰ در نوسان است و نمره بخش‌های ارزشیابی نگارش تحلیلی و استدلال یکپارچه به صورت مجزا ارائه می‌شود. طبق اعلام موسسه GMAC نمره میانگین داوطلبان حدودا ۵۴۰ بوده است. برای نمره گرفتن باید در نظر داشت که تست به صورت انطباقی عرضه می شود و در صورتی که شما به سوالات درست جواب دهید سوالات سخت تری برای شما طرح می‌شوند. البته ممکن است شما به یک سوال اشتباه جواب دهید اما کامپیوتر تشخیص دهد این یک مورد پرت بوده و به آن توجه نکند. در مجموع الگوریتم نمره دهی GMAT یک الکوریتم چند معیاره ی پیچیده است. توجه به جدول در یک نگاه ساختار نمره دهی در آزمون GMAT را مشخص می سازد.

   

  How the Section is Scored Scoring Section

  Each essay is scored at least twice, once by a human reader and once by a computer. The scores are averaged to provide one section score, reported in intervals of 0.5.

  ۰٫۰-۶٫۰ Analytical Writing Assessment

  The Integrated Reasoning score is based on the number of questions you answered correctly. Some questions may have multiple parts; you must answer all parts to a question correctly to receive credit for that question.

  Scores are reported in intervals of 1.

  ۱-۸ Integrated Reasoning

  The Quantitative and Verbal Reasoning sections are item-level adaptive, and your score is based on three factors:

  ۱٫ Number of questions you answer

  ۲٫ Whether your answers are correct

  ۳٫ Difficulty and other parameters of the questions you answered

  You will earn a higher score if you answer a higher number of questions, answer more of them correctly, and qualify for questions of a higher difficulty level.

  Scores are reported in intervals of 1 and the standard error of measurement is 3 points.

  ۶-۵۱ Quantitative and Verbal

  Total Scores are based on your calculated performance before scores are given for the Quantitative and Verbal Reasoning sections. The raw calculation is then converted to a number in the Total Score range.

  Scores are reported in intervals of 10. The standard error of measurement is 30-40 points.

  ۲۰۰-۸۰۰ TOTAL
     

  یک پاسخ بگزارید


  © کليه حقوق این سایت برای nanoida محفوظ می باشد