• آخرین مطالب
 • گزارش
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در ...

  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود
  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط ...

  سهام آسیایی اندکی رشد کرد
  سهام آسیایی اندکی رشد کرد

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در حالی که با حال‌وهوای محتاط بازارها، سرمایه‌گذاران منتظر هستند اقتصادهای ...

  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی
  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی

  همایون دارابی کارشناس اقتصادی، در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است که ...

  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران
  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا، در این اطلاعیه آمده است؛ مطابق با بند ۱۸ مشخصات ...

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها
  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ...

  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد
  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد

  او تاکید کرد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت ...

 • موضوع : بازار سرمایه تاریخ : ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ شماره خبر : 198

  معامله ۶۰۲۳ میلیارد ریالی زیره و زعفران در تالار نقره‌ای

  معامله ۶۰۲۳ میلیارد ریالی زیره و زعفران در تالار نقره‌ای

  به گزارش ایبِنا، در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا معامله گران تعداد ۳۷۱ هزار و ۴۹ قرارداد آتی زعفران و زیره سبز را در حالی منعقد کردند که طی بیش از ۷۹ هزار و ۴۰۰ دفعه معامله، ارزش ۶۰۲۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریالی برای بازار مشتقه به ثبت رسید که نسبت به […]

  به گزارش ایبِنا، در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا معامله گران تعداد ۳۷۱ هزار و ۴۹ قرارداد آتی زعفران و زیره سبز را در حالی منعقد کردند که طی بیش از ۷۹ هزار و ۴۰۰ دفعه معامله، ارزش ۶۰۲۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریالی برای بازار مشتقه به ثبت رسید که نسبت به هفته پیش از آن با رشد ۱۸ درصدی در حجم و ۲۵ درصدی در ارزش معاملات هفتگی همراه بود.
  بر اساس این گزارش، طی معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالا معامله گران در سررسید آبان ماه ۱۳۹۸ تعداد ۱۴۴ هزار و ۷۳۴ قرارداد آتی زعفران نگین را منعقد کردند تا این سررسید با این حجم معاملاتی همچنان پرگردش ترین نماد معاملاتی از نظر تعداد قراردادهای منعقده باشد. بطوریکه ارزش معاملات نماد مذکور به تنهایی به ۱۴۵۴ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال رسید تا سهم حدود ۲۴ درصدی را از نظر ارزش معاملات به خود اختصاص دهد.
  بیش از ۶۲ هزار قرارداد آتی زعفران نگین شهریور ماه نیز در حالی منعقد شد که معاملات نماد مذکور ارزش ۶۰۶ میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریالی را در پی داشت. ارزش معاملات سررسید مهرماه زعفران نگین نیز با انعقاد ۴۸ هزار و ۶۳۶ قرارداد به حدود ۴۷۹ میلیارد ریال رسید.
  حجم معاملات سه سررسید فعال در قراردادهای آتی زعفران رشته ای نیز در مجموع ۷۸۱۲ قرارداد ثبت شد و ارزش این سه سررسید به حدود ۶۳ میلیارد و ۵۵۹ میلیون ریال رشد کرد.
  سهم ۳۶ درصدی یک قرارداد زیره سبز از ارزش کل معاملات بازار آتی
  بازار قراردادهای آتی زیره سبز نیز شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات بود؛ بطوریکه قرارداد آتی زیره سبز تحویل آبان ۹۸ با ثبت ۶۸ هزار و ۲۱ قرارداد منعقده و ارزش ۲۱۵۰ میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریالی با رشد ۴۱.۵ و ۵۱.۴۶ درصدی حجم و ارزش معاملات خود همراه شد که ارزش معاملات این سررسید بالاترین رقم در بین ارزش معاملات سررسیدهای فعال در بازار مشتقه بود؛ بطوریکه این سررسید سهم ۳۶ درصدی از کل ارزش معاملات هفتگی را به خود اختصاص داد.
  در دو سررسید شهریور و آذر ماه سال جاری نیز به ترتیب حدود ۸۰۰۰ و ۳۱ هزار قرارداد آتی منعقد شد و ارزش معاملات ۱۲۶۹ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریالی برای آنها رقم خورد. در پایان این گزارش می افزاید، در تمامی نمادهای معاملاتی به جز سررسیدهای شهریور قراردادهای آتی زعفران رشته ای و نگین و نیز زیره سبز حجم و ارزش معاملات افزایش یافت. اما در سه نماد مذکور به دلیل نزدیک شدن به پایان دوره معاملاتی، شاهد ثبت کاهش در حجم و ارزش معاملات هفتگی بودیم.

     

  یک پاسخ بگزارید


  © کليه حقوق این سایت برای nanoida محفوظ می باشد