• آخرین مطالب
 • گزارش
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه
  شفاف‌سازی وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در ...

  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود
  مقررات صنایع کوچک و متوسط برای ورود به بازار سرمایه اصلاح می شود

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی اظهار کرد: در زمینه اصلاح مقررات بازار شرکت‌های کوچک و متوسط ...

  سهام آسیایی اندکی رشد کرد
  سهام آسیایی اندکی رشد کرد

  به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز دوشنبه، در حالی که با حال‌وهوای محتاط بازارها، سرمایه‌گذاران منتظر هستند اقتصادهای ...

  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی
  بورس، بهترین شکل اقتصاد مردمی

  همایون دارابی کارشناس اقتصادی، در گفت وگو با خبرنگار بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، معتقد است که ...

  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران
  راه اندازی سررسید جدید در قرارداد آپشن زعفران

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بورس کالا، در این اطلاعیه آمده است؛ مطابق با بند ۱۸ مشخصات ...

  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها
  رشد شاخص بورس به مدد نفتی‌ها

  به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۱۳۰  واحد رشد کرد و به رقم ...

  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد
  امکان خرید برق در بورس انرژی فراهم شد

  او تاکید کرد: این معاملات مزیت زیادی برای نیروگاه‌ها به همراه دارد به طوری که این نیروگاه‌ها از ۱۰ درصد معافیت ...

 • موضوع : بانک و بیمه تاریخ : ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ شماره خبر : 147

  کار سخت آمریکا و چین برای رسیدن به توافق در مذاکرات تجاری

   بانکداری ایرانی ـ انتظار می‌رود مقاماتی از پکن در اوایل اکتبر برای مذاکره به واشنگتن بروند. برخی متخصصان می‌گویند افزایش سریع عوارض از سوی هر دو کشور در هفته های اخیر، رسیدن به یک توافق واقعی را سخت تر کرده است. به گزارش  تسنیم به نقل از بلومبرگ، آمریکا و چین بر سر میز مذاکره بر می […]

   بانکداری ایرانی ـ انتظار می‌رود مقاماتی از پکن در اوایل اکتبر برای مذاکره به واشنگتن بروند. برخی متخصصان می‌گویند افزایش سریع عوارض از سوی هر دو کشور در هفته های اخیر، رسیدن به یک توافق واقعی را سخت تر کرده است.

  به گزارش  تسنیم به نقل از بلومبرگ، آمریکا و چین بر سر میز مذاکره بر می گردند. بازار سهام این هفته با احتمال رسیدن به یک قرارداد تجاری بین دو اقتصاد بزرگ دنیا صعود کرده است ولی هنوز برای جشن گرفتن خیلی زود است .

  انتظار می‌رود مقاماتی از پکن در اوایل اکتبربرای مذاکره به واشنگتن بروند. برخی متخصصان می‌گویند افزایش سریع عوارض از هر دو کشور در هفته های اخیر، رسیدن به یک توافق واقعی را سخت تر کرده است.

  آمریکا از چین می‌خواهد تغییرات اساسی در سیاست خود ایجاد کند که شامل کاهش قابل ملاحظه نقش دولت در اقتصاد و دسترسی بهتر شرکت‌های آمریکایی به بازار است .

  چین قصد ندارد اصلاحات ساختاری بیشتری ایجاد کند چون مدل توسعه زیر ساخت این کشور را که توسط دولت هدایت می‌شود از بین میبرد .

  تیم سامرز، مشاور ارشد در برنامه آسیایی کاتام هاوس، گفت:« فکر نمی‌کنم پکن قصدی برای اجرای اصلاحات ساختاری داشته باشد. آمریکا هم تمایلی به توافق بر سر مسائل زیرساختی ندارد» .

  وی اضافه کرد:« چین حداکثر قول می‌دهد خرید محصولات کشاورزی آمریکا را افزایش دهد و آمریکا هم می تواند محدودیت های هوآوی و سایر شرکت‌های چینی را کاهش دهد. هر دو طرف می توانند در مورد به تاخیر انداختن اعمال عوارض بر کالاهای یکدیگر هم توافق کنند. آمریکا و چین هر دو با فشارهای داخلی روبه رو هستند که آنها را وا می دارد برای کاهش درگیری ها و رسیدن به یک توافق تلاش کنند» .

  ویلی لم، استاد مرکز مطالعات چین در دانشگاه هنگ کنگ اعلام کرد پکن تحت فشار زیادی قرار دارد چون اقتصاد چین درحال کند شدن است و می‌تواند باعث بی ثباتی اجتماعی شود و چین بیش از همه از این میترسد . چین انگیزه رسیدن به یک توافق را دارد ولی مسائل مهمتری مثل ثبات حکومت وجود دارد .

  دونالد ترامپ هم می تواند امتیازاتی دهد تا شرکت‌های آمریکایی آسیب کمتری از جنگ تجاری ببینند. وی در بحبوحه انتخابات مجدد ۲۰۲۰ قرار دارد .

  به گفته الکس کپری، مدرس دانشگاه ملی سنگاپور آمریکا می‌خواهد نشان دهد در مورد چین سخت می گیرد ولی مراقب است که زیاده روی هم نکند چون جامعه تجاری همین الآن هم نسبت به خطرات احتمالی محدودیت‌های صادرات هواوی هشیار شده است .

  وی گفت اگر ترامپ زیاده روی کند، پیامدهای آن بر جامعه تجاری به انتخاباتش آسیب می رساند .

  در دور قبلی مذاکرات رودرروی چین و آمریکا که در ماه جولای در شانگهای برگزار شد، پیشرفت چندانی صورت نگرفت .

  ترامپ بلافاصله پس از آن مذاکرات اعلام کرد که ۱۰ درصد عوارض بیشتر بر کالاهای چینی با ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار وارد می کند و پکن با افزایش عوارض ۵ درصدی تا ۱۰ درصد بر ۷۵ میلیارد دلار کالاهای آمریکایی تلافی کرد .

  طبق گفته کپری، درگیری‌ها بین آمریکا و چین چه به صورت وضع عوارض باشد یا به هر شیوه دیگری، چیزی است که تجارت جهان باید با آن کنار بیاید .

  وی گفت این جنگ تجاری شاید نمونه‌ای از رقابت بین این دو قدرت بزرگ دنیا باشد که دو سیستم کاملا متفاوت دارند .

     

  یک پاسخ بگزارید


  © کليه حقوق این سایت برای nanoida محفوظ می باشد